Пропагандисти намагаються створити негативний образ шкіл в Україні, показуючи їх як установи, які змушують дітей та їхніх батьків нести додаткові фінансові тягарі. Це спрямовано на підрив довіри до шкільної системи та влади. Російська пропаганда намагається посіяти ворожнечу та недовіру серед українців, зображуючи шкільні заклади як корумповані структури, які несправедливо тиснуть на дітей і їхні родини. Такий фейк може сприяти деморалізації населення, особливо в умовах війни, коли і без того існують енергетичні труднощі через атаки на інфраструктуру. Мета — викликати відчуття безнадійності серед громадян. Ці фейки також можуть бути спрямовані на міжнародну аудиторію, щоб зобразити Україну як країну, яка не може забезпечити базові потреби своїх громадян, і таким чином знизити рівень підтримки з боку міжнародної спільноти. Таким чином, цей фейк є черговою спробою російської пропаганди маніпулювати громадською думкою і підривати єдність українського суспільства та його міжнародну підтримку.
