Калінінград цього тижня відріжуть від енергосистеми РФ
Після синхронізації енергосистем балтійських країн з континентальною Європою, яка має відбутися 9 лютого, Калінінградська область Росії опиниться в енергетичній ізоляції, працюючи без зовнішніх підключень до інших електромереж.
Як пише Euractiv, цей регіон має стратегічне значення для Росії, адже там розміщені ракети «Іскандер», здатні нести ядерні боєголовки, і базується значна частина російського Балтійського флоту.
Донині ексклав залишався підключеним до підконтрольної Москві електромережі, але ситуація зміниться вже цього тижня.
Країни Балтії збираються вимкнути усі підключення до Росії та Білорусі та демонтувати лінії електропередачі.
